Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Zapraszamy osoby zainteresowane pracą na stanowisku Opiekuna Osoby Starszej

Utworzono dnia 22.03.2024

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubaszu ul. B. Chrobrego 37, 64-720 Lubasz

Kierownik Wioletta Surma  67 255- 64-63

Adres e-mail: gops@lubasz.pl

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubaszu zaprasza do kontaktu osoby zainteresowane pracą na stanowisku Opiekuna Osoby Starszej.

Forma zatrudnienia: Umowa zlecenie

Miejsce zatrudnienia: GOPS, praca na terenie Gminy Lubasz

Wymiar godzin: elastyczny, do ustalenia

Szacuje się, że usługami opiekuńczymi w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w roku 2024/2025 objętych będzie 12 osób (10 osób w miejscu zamieszkania oraz 2 osoby w mieszkaniach wspomaganych). Łączna szacowana liczba godzin usług opiekuńczych w okresie realizacji zamówienia wynosi 6428 godziny. Powyższa liczba godzin może ulec zwiększeniu lub zmniejszeniu.

Przewidywany termin rozpoczęcia pracy: kwiecień 2024

Zakres obowiązków: Usługi opiekuńcze zgodnie z art. 50 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, obejmują pomoc w zaspokajaniu codziennych potrzeb życiowych, opiekę higieniczną, zaleconą przez lekarza pielęgnację oraz w miarę możliwości zapewnienie kontaktów z otoczeniem. Szczegółowy zakres usług może obejmować w zależności od potrzeb i zaleceń lekarza:

1) pomoc w zaspokajaniu codziennych potrzeb życiowych, polegającą w szczególności na: dostarczaniu i nabywaniu produktów żywnościowych oraz artykułów przemysłowych, przygotowywaniu posiłków, w tym jednego gorącego z uwzględnieniem diety zaleconej przez lekarza, pomoc w spożywaniu posiłków, zmycie naczyń użytych w tym celu, przynoszenie opału zabezpieczonego przez podopiecznego i palenie w piecu, przynoszenie wody z zewnątrz, wynoszenie nieczystości, pomoc w załatwianiu spraw urzędowych, współpraca z lekarzem, pielęgniarką środowiskową oraz pracownikiem socjalnym, w miarę możliwości zapewnienie kontaktów z otoczeniem, w tym spacery itp.,

2) opiekę higieniczną polegającą w szczególności na zapewnieniu higieny osobistej oraz porządku w pomieszczeniu zajmowanym przez biorcę usługi, w tym: utrzymanie w czystości sprzętu gospodarstwa domowego i urządzeń sanitarnych, dbanie o czystość bielizny pościelowej, bielizny osobistej i odzieży lekkiej (pranie w pralce), kąpanie, mycie (twarzy i rąk), mycie głowy, czesanie, golenie, obcinanie paznokci, przesłanie łóżka, zmiana bielizny osobistej i pościelowej, ubieranie biorcy usługi w razie konieczności spowodowanej stanem zdrowia, układanie oraz zmiana pozycji w łóżku, pomoc przy załatwianiu potrzeb fizjologicznych (doprowadzenie do toalety), zmiana pampersów, wykonywanie czynności umożliwiających korzystanie ze sprzętu rehabilitacyjnego (np. wózek inwalidzki), zamawianie wizyt lekarskich w nagłych przypadkach oraz na życzenie podopiecznego, przestrzeganie terminów wizyt lekarskich, pomoc w dotarciu i w powrocie do i z placówek medycznych, realizacja recept lekarskich ze środków pieniężnych biorcy usługi, zaleconą przez lekarza pielęgnację, w szczególności mierzenie temperatury ciała, tętna, ciśnienia, poziomu cukru

Wymagania: Opiekun musi posiadać:

a) kwalifikacje do wykonywania jednego z zawodów: opiekun środowiskowy, Asystent Osoby Niepełnosprawnej, pielęgniarz, opiekun os starszej, opiekun medyczny, opiekun kwalifikowany w DPS, lub

b) doświadczenie w realizacji usług opiekuńczych, w tym zawodowe, wolontariackie lub osobiste wynikające z pełnienia roli opiekuna faktycznego i odbyła minimum 80 godzinne szkolenie z realizacji usługi, w tym udzielania pierwszej pomocy lub pomocy przedmedycznej.

UWAGA!!! Osoby z doświadczeniem w realizacji usług opiekuńczych nieposiadające wymaganego tytułu zawodowego lub przeszkolenia zainteresowane pracą opiekuna – będą miały zapewnione bezpłatne 80-godzinne  szkolenie z realizacji usługi przed podjęciem zatrudnienia w GOPS.

Wszystkie osoby zainteresowane mogą dokonywać zgłoszeń poprzez kontakt telefoniczny, mailowy oraz osobiście w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubaszu. W przypadku zgłoszeń mailowych, bardzo prosimy o podanie w wiadomości danych do kontaktu.

GODZINY URZĘDOWANIA

Poniedziałek  8.00- 17.00

Wtorek, środa, czwartek  7.30- 15.30

Piątek  7.30 – 14.30

Zegar

Imieniny

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11