Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Wigilia dla uczestników projektu oraz dla samotnych "Aktywizacja Społeczno zawodowa w Gminie Lubasz"

Utworzono dnia 22.12.2022Wigilia dla samotnych

 

„Przy wigilijnym stole,

Łamiąc opłatek święty,

Pomnijcie, że dzień ten radosny

W miłości jest poczęty;

Że, jako mówi wam wszystkim

Dawne, prastare orędzie,

Z pierwszą na niebie gwiazdką

Bóg w waszym domu zasiądzie.

Sercem Go przyjąć gorącym,

Na ścieżaj otworzyć wrota -

Oto co czynić wam każe

Miłość – największa cnota”.

 

„Przy wigilijnym stole” J. Kasprowicz

 

 

 

            Święta Bożego Narodzenia są okresem radości, odpoczynku i spotkań z najbliższymi. W tym wyjątkowym czasie żadna osoba nie powinna być pozbawiona bliskości drugiego człowieka. Bliskość ta odgrywa nieodzowną rolę w relacjach międzyludzkich. Dzięki niej nabywamy siłę do walki z przeciwnościami losu oraz budujemy miłość w naszych sercach. W okresie Świąt Bożego Narodzenia pomimo naszej samotności nie możemy pozwolić na odczuwanie osamotnienia.  Po trudnych latach, trwającej pandemii mogliśmy znów się spotkać w tak licznym gronie, tradycyjnie zaproszone zostały osoby starsze, samotne ale również zaproszeni zostali uczestnicy projektu, który realizuje Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubaszu. Projekt realizowany jest przy dużym udziale środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach którego pozyskaliśmy większe fundusze na organizacje spotkania.

Z myślą o tych wszystkich osobach Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubaszu zorganizował po raz kolejny spotkanie wigilijne, które odbyło się w dniu 19 grudnia 2022r., w Zajeździe Meteor w Lubaszu. Osoby samotne przybyły w towarzystwie sołtysów, którzy zawsze służą swoją pomocą. Na to wyjątkowe spotkanie przybyli również zaproszeni goście : Pan Wójt Marcin Filoda,  Ks. Proboszcz Maciej Grześ, ks. Wikariusz Robert Łopatko, Przewodnicząca Rady Gminy Żaneta Andrzejewska, Przewodnicząca Caritas Pani Elwira Woś, przedstawiciel Nadleśnictwa Krucz Pani Ewa Nowicka, Pan Dyrektor GOK Szymon Szwed oraz Pan Marek Jahns – gospodarz obiektu Meteor. Spotkanie rozpoczęło się od przemówienia i życzeń Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubaszu Pani Jadwigi Kazińskiej, która serdecznie wszystkich powitała oraz podziękowała tym, którzy przyczynili się do organizacji spotkania wigilijnego. Wszystkim obecnym serdeczne życzenia złożył Pan Wójt – Marci Filoda oraz Ks. Proboszcz Maciej Grześ.

Po części oficjalnej nastąpił poczęstunek dla wszystkich przybyłych gości, godny nazwania wieczerzą wigilijną. Święta Bożego Narodzenia to również czas śpiewania pięknych Polskich Kolęd – ten czas umilił nam duet muzyczny z Poznania.

Czas Bożego Narodzenia to czas obdarowywania upominkami oraz prezentami. Osoby  samotne oraz uczestnicy projektu taki właśnie upominek dostali w postaci paczki świątecznej, które zostały zakupione ze środków finansowych przekazanych przez sponsorów.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować za otrzymaną pomoc finansową, rzeczową oraz wszystkim zaangażowanym za wsparcie w organizację spotkania.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej 


Wigilia dla uczestników projektu oraz dla samotnych "Aktywizacja Społeczno zawodowa w Gminie Lubasz"

Utworzono dnia 22.12.2022, 12:33

GODZINY URZĘDOWANIA

Poniedziałek  8.00- 17.00

Wtorek, środa, czwartek  7.30- 15.30

Piątek  7.30 – 14.30

Zegar

Imieniny

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 5

W poprzednim tygodniu: 60

W tym miesiącu: 38

W poprzednim miesiącu: 251

Wszystkich: 4803