Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Spotkanie wigilijne

Utworzono dnia 04.01.2024

Spotkanie wigilijne

 

            Święta Bożego Narodzenia są najbardziej uroczystymi świętami w naszej tradycji.

To czas, na który wszyscy czekamy z utęsknieniem, do którego przygotowujemy się długo i starannie. To również dni, kiedy poświęcamy znacznie więcej czasu i ciepła rodzinie, bliskim, znajomym, osobom samotnym.

            W czasie Świąt Bożego Narodzenia Wigilia jest najważniejsza. W tym dniu zapomina się o krzywdach, żalach, wybacza się ludzkie błędy i ułomności.

Tradycją stało się, iż Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubaszu organizuje właśnie w przeddzień Świąt Bożego Narodzenia spotkanie Wigilijne dla osób samotnych, starszych z terenu naszej gminy.  Spotkanie odbyło się w dniu 20.12.2023r. w Ośrodku Portus w Lubaszu.

            Na uroczystość przybyli zaproszeni goście -  Wójt Gminy Pan Marcin Filoda, Proboszcz Parafii Lubasz Maciej Grześ, Przewodnicząca Rady Gminy Pani Żaneta Andrzejewska oraz  Przewodnicząca Caritas Pani Elwira Woś.

            Spotkanie rozpoczęło się od przemówienia i życzeń Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubaszu Pani Wioletty Surma, która serdecznie wszystkich powitała oraz podziękowała tym, którzy przyczynili się do organizacji spotkania wigilijnego.

            Głos zabrali zaproszeni goście -Wójt Gminy w swoim wystąpieniu nawiązał do wyjątkowości zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, życzył wszystkim dużo zdrowia oraz aby stół wigilijny był najtrwalszym spoiwem łączącym całe rodziny. Oby tradycji stało się zadość ksiądz proboszcz poprowadził wspólną modlitwę.

            Program Spotkania Wigilijnego wzbogaciła część artystyczna przygotowana przez Zespół Śpiewaczy reprezentowany przez Panią Małgorzatę Granops – Hogiel, którzy umilali nam czas śpiewając kolędy i pastorałki.

            Po części oficjalnej nastąpił poczęstunek dla wszystkich przybyłych gości, godny nazwania wieczerzą wigilijną.

            W świątecznej atmosferze przy kawie i wypiekach, przygotowanych i sponsorowanych przez miejscowy Zakład Piekarniczy w Lubaszu, trwało wspólne kolędowanie.

            Czas Bożego Narodzenia, to czas obdarowywania upominkami oraz prezentami. Osoby  samotne taki właśnie upominek otrzymały w postaci paczki świątecznej, które zostały zakupione ze środków finansowych przekazanych przez sponsorów.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować za otrzymaną pomoc finansową, rzeczową oraz wszystkim zaangażowanym za wsparcie w organizację spotkania.

 

 

 

Agnieszka Przygodzińska

GOPS Lubasz

 

 

 

Spotkanie wigilijne

Utworzono dnia 04.01.2024, 09:03

GODZINY URZĘDOWANIA

Poniedziałek  8.00- 17.00

Wtorek, środa, czwartek  7.30- 15.30

Piątek  7.30 – 14.30

Zegar

Imieniny

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 85

W poprzednim tygodniu: 73

W tym miesiącu: 249

W poprzednim miesiącu: 321

Wszystkich: 10323